Foglalj időpontot +36 30 480-3997

Kövess

6 alkalmas Agytorna foglalkozás Érettségizőknek

„A kompetenciát úgy kell tekinteni, mint olyan általános képességet, amely a tudáson, a tapasztalaton, az értékeken és a diszpozíciókon alapszik, és amelyet egy adott személy tanulás során fejleszt ki magában.” (Coolahan)

1. alkalom

Kommunikációs készség - "Dumáld ki magad!"

Az alapvető pedagógiai képességek csoportjában gyakran előkelő helyen említik a kommunikációs képességet (Pedagógiai lexikon, 1997, III. kötet, 146.). A kommunikációs kompetencia az egyén képessége arra, hogy két vagy több ember közötti interakcióban, valamilyen közös jelrendszerben információcserét bonyolítson le, azaz gondolatait, érzéseit a legpontosabb módon megossza másokkal. Ahhoz, hogy a gondolatot szavakba öntse az ember és a legstresszesebb helyzetben is megtalálja a szavakat különböző légzéstechnikák és stresszoldó módszerek segíthetnek.

2. alkalom

Precizitás, pontosság

A nyelvhelyességi problémák önálló megoldásának feladata bizony komoly szellemi munkát igényel. Hosszútávon teljes aggyal figyelni és rövid idő alatt is a legtöbbet kihozni önmagunkból bizony nehezebb, mint egyszer-egyszer felelni az osztály előtt. A precizitáshoz elengedhetetlen, hogy teljes testtudatossággal legyen jelen az ember, érzékelje a határokat és pontosan és hatékonyan dolgozzon. A két agyfélteke integrációs gyakorlatai növelik a koncentrációsképességet és a figyelmet, így lehetővé teszi a pontos munkavégzést is.

3. alkalom

Memória és az ismétlés

Az érettségi előtti időszakban gyorsan, sok információt beépíteni és mélyebb szinten elmélyíteni, hogy bármikor előhívhatóvá váljon. A mozgás alapú memória gyakorlatok segítenek az agy kapacitását növelve a hosszútávú memóriába elraktározni a tanultakat. Már az ókorban is ismert volt a mondás, hogy az ismétlés a tudás anyja, de vajon tudják azt is, hogy a felejtésnek és a minőségi alvásnak mekkora szerepe a tanításban? A testet nyugtató gyakorlatok segítenek az elalvásban akár a legstresszesebb napokon is!

[form]