Minden szülő legfőbb vágya, hogy a számára legkedvesebbek, a gyerekei mindenből a legjobbat kapják. Legnagyobb kincsünket, gyermekeinket így a legjobb szakemberek kezében szeretnénk tudni. Gyermekjóga oktatói vizsgámat Csíki Mariannál, a Jóga a boldogabb gyermekkorért című könyv írójánál tettem le.
Mire jó a jóga?
A gyerekjóga egyszerre segít a harmónia megtalálásában testi és lelki szinten. Egyszerre fejleszti, nyugtatja a gyereket, így a megfelelő mese kiválasztásával más és más problémát kezelhetünk vele. Ami miatt pedig az utóbbi időben még inkább népszerű mozgásforma lett, nem más, mint a gyógyító hatása: babakorból visszamaradt mozgásokat, vagy az akkor fontos mozgások kimaradását egyaránt kiküszöbölhetjük a jógával, és nem is beszéltünk még a prevenciós céllal végzett gyakorlatokról.
Milyen életkorban javasolt?
Minden korban megtalálhatjuk azt a módot, amikor már a gyereket rábírhatjuk a gyakorlatok végzésére, csak a megfelelő eszközökkel kell hozzá közelednünk a saját életkorának megfelelően. Óvodásoknak minden alkalom egy-egy mese köré épül, míg az iskolásoknál már a fókusz a gerinc menti izmok erősítésén túl a koncentrációt segítő légzőgyakorlatokon gyakorlatokon van.
Testi szinten a gyermekjóga segít:
- a helyes testtartás kialakításában
- védeni a gerincet
- kezelni a lúdtalpat
- idegrendszeri éretlenség fejlesztésében (figyelemzavar, magatartás zavar, érzékelő központ fejlesztés, egyensúly fejlesztés, jobb és bal agyfélteke kommunikációja)
- testtudatosság kialakításában
- egészséges önkép, testkép kialakításában
Lelki szinten:
- fejleszti az érzelmi intelligenciát
- segít az érzelmek megélésében, kezelésében, irányításában, kifejezésében
- az önbizalmat növeli
- kiegyensúlyozottá válik
- segít a helyes önértékelés kialakulásában
- a szorongást, feszültséget oldja
Jógaóráim Budapesten és Miskolcon óvodáskortól egészen a tini korosztályig szólítanak meg minden gyerkőcöt, akik játszva szeretnék belső erejüket növelni és készségeiket fejleszteni.